![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 6798039
*
nr 679 8039
Takarmatur
Ateljé lyktan, 60-tal, längd: 80
Kondition: En skärm skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 17:55:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 17:48:32
1
200 kr
31/1 12:40:11
2
200 kr
31/1 12:40:29
2
Vinnande bud
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljé lyktan ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
5238 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, pla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:31
-
5016 Takarmatur
Karl Johanstil, metall, Dia 56. Höjd: ca76cm, mässing
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:34
-
5030 Takarmatur
mässing och glas, Höjd: 72cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
4100 Takarmatur
med prismor. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:47
-
5018 Takarmaturer
2 st, med prismor. Diameter: 35cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59
*
Takarmatur
Kondition: En skärm skadad
Läs mer om 50-tal
nr 679 8039
Takarmatur
Ateljé lyktan, 60-tal, längd: 80
Kondition: En skärm skadad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 17:48:32 | 1 | 200 kr |
31/1 12:40:11 | 2 | 200 kr |
31/1 12:40:29 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.![](/tema/themes/{3BD31E09-93AA-442B-B361-CD88DBDE1EDB}_183x97.jpg)
Läs mer om 50-tal
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljé lyktan ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
5238 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, pla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:31 -
5016 Takarmatur
Karl Johanstil, metall, Dia 56. Höjd: ca76cm, mässing
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:34 -
5030 Takarmatur
mässing och glas, Höjd: 72cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11 -
4100 Takarmatur
med prismor. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:47 -
5018 Takarmaturer
2 st, med prismor. Diameter: 35cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59